ارزش غذایی گوشت قرقاول

یشتر انواع اسیدهای آمینه کمیاب در گوشت این پرنده یافت می‌شود، همچنین گوشت قرقاول منبع خوب نیاسین، فسفر، مس، روی، آهن، سلنیوم و غنی از ویتامین‌های 1 B 2 ،B ، و 6 B است.
لذا وجود این عناصر معدنی و ویتامین‌ها در گوشت قرقاول موجب شده که برای امراضی چون آسم، تشنج، فشار خون، ضعف اعصاب و یا در مواردی ناراحتی‌های روانی، عقب‌افتادگی جسمی و همچنین بی‌خوابی داروی معجزه‌آسایی محسوب شود…

به عقیده عبدالملک بن زهر اندلسی (قرن 5) ” گوشت قرقاول خوشمزه و خوش طعم است که هم برای افراد سالم و هم برای بیماران سودمند می باشد؛ سنگ (کلیه و مثانه) را خرد می کند و مفید است.

فواید: گوشت آن بسیار لطیف، سریع‏الهضم، تولیدکننده خون، مقوى هوش، رافع فراموشى و وسواس خصوصاً اگر ۳ روز متوالى کباب آن خورده شود/ چکاندن زهره و خون آن در چشم جهت آمدن آب در چشم/ انفیه زهره آن جهت رفع نسیان، وسواس، خیالات واهى/ مالیدن سرگین آن جهت درمان لک‏هاى سفید بدن و اصلاح بشره زنان حامله/ خاکستر
پر آن سیاه‏کننده مو ولى زود سفید مى‏گردد/ ساییدن استخوان بسیار ساییده شده آن جهت التیام زخم‏ها/ مصلح آن: سکنجبین.

ارزش غذایی گوشت قرقاول

قرقاول پرنده ای زیبا و رنگارنگ است که به دلیل شکار بی رویه نسل آن در بسیاری از مناطق ایران منقرض شده است. این پرنده دارای گوشتی بسیار لذیذ و مقوی می باشد. درصد بالای پروتیین و اسیدهای آمینه مفید در گوشت قرقاول سبب بالا رفتن ارزش غذایی و بروز خواص درمانی در این گوشت شده است. خوب است بدانید در 100 گرم گوشت قرقاول 151 کالری انرژی نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *